Anthony Enden
PDGA #89313
https://www.pdga.com/player/89313

Eelistatud viskekäsi ja -stiil:  Parem käsi ja peamiselt taguriga silmad kinni järgmise lähima maakonna suunas, aga viimased 2 hooaega olen väga palju pühendanud aega eestkäe tehnika parandamisele.

Lemmik ketas:  Tagasihoidliku AndiDye kaunistusega Ballista Pro on esimene, mis selle küsimuse peale mõeldes pähe torkab. 2020 suvel sai sellega Järvakandi esimesel varahommikul võistluse esimese viskena kerge ~180meetrine tuts tõmmatud. Seega kui ruumi on ja distantsi vaja visata, tuleb see isend ilma pikema mõttepausita kotist välja. Teise, veidi universaalsema ja lühema distantsi jaoks leian kotist ühe Chris Clemmonsi Lucid-X Verdicti – tutsuga 100m sirge, kergema tõmbega tuleb vähe fade’i ka.

Lemmik rada:  Välismaal tänaseks ajalukku läinud Järva rada Stockholmi külje all ja 2019 Tyyni raames mängitud Nevase golfirajale püsti pandud 18 korvi. Eestis Elva, Mäetaguse ja Jõulumäe punane ning kollane. Mul on kindlasti üksjagu häid radu veel mängimata, aga hetkel neile vastast pole.

Millal alustasid discgolfi mängimisega:  2015 suvel.

Sinu esimene ketas:  Minu kõige esimesed oma kettad olid Prodigy starter pack, vist olid seal putter, fairway ja driver ning eraldi sai juurde soetatud üks D1 vist.

Parim discgolfiga seotud mälestus/sündmus:  Järva külastus toonase Chilli DG seltskonnaga oli üks vägev reis, Tyyni 2019 oli esimene välisvõistlus ning seal meie Eesti punt jagas elamist Eagle McMahoni endaga, iga õhtu sai temaga väikest viisi Q&A tehtud ja päris palju õige discgolfi elu kohta õpitud. Kodumaises mastaabis ilmselt 2017 Eestikad Kuutsemäel ja Valgjärvel, kuna need oli korraga minu esimesed Eestikad nii võistleja kui korraldajana, lisaks lugesin peale kõikide ringide videotele. Ja sellega seoses meenuvad samast suvest Estonian Open ning Valgjärve Open, mille raames tegin ka esimesed kaks live-ülekande kommenteerimist ning seda inglise keeles. 2017 oli üks julm suvi igas mõttes. Septembriks oli toss päris väljas.

Mis sind discgolfi juures enim paelub: Kogukond, sõbrad ja tuttavad, kellega olen nende 5-6 aasta jooksul tutvunud. Julgen väita, et väga palju VÄGA häid sõpru olen läbi selle spordiala leidnud. 2017 suve hakul tulin isegi päevatöölt ära ning asusin discgolfi elu elama ja võistlusi korraldama. Lisaks olen ma igal spordialal, mis mind paeluma hakkab, väga võistlus- ja arenemisjanuline, seega kui ma tunnen, et võiksin päris hästi hakkama saada, siis tekib kinnisidee ja enam pidama ei saa. Ilmselt nii kaua ma sisimas täielikku rahu ei saa sellest mängust, kuni ühte korralikku võitu vöö vahel pole. Praeguse tempoga julgen väita, et nii pea te minust lahti ei saa.

 

Shopping Cart